یکشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا


 ورود به سایت 

محک

 
بیمه کارگران ساختمانی با ماهی 23 هزار تومان
109249 -۲۷ فروردین ۱۳۹۰
منظور از کارگران ساختمانی تمام کسانی است که در یکی از شاخه‌های ساختمانی اعم از ساخت، توسعه، تجدیدبنا، تعمیر و تخریب ساختمان فعالیت دارند مثل بناها، گچ‌کاران و کارگران ساده ساختمانی که همه این افراد شامل بیمه می‌شوند.

گسترش و تقویت نظام جامع تأمین اجتماعی اعم از پوشش بیمه‌های اجتماعی از مهمترین و محوری‌ترین برنامه‌های دولت است که تاکنون در این زمینه با اختصاص بودجه‌های مناسب از طریق وزارت رفاه و تأمین اجتماعی برنامه‌ها و اقدامات قابل توجهی برای پوشش بیمه اجتماعی گروه‌های مختلفی از جامعه انجام شده است.
از اواخر سال گذشته نیز دولت با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بخشی از وجوه حاصل از اجرای این قانون را برای پرداخت حق بیمه اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه اختصاص داد تا این افراد نیز با برخورداری از بیمه تأمین اجتماعی بتوانند از خدمات کوتاه مدت و بلندمدت این صندوق بهره‌مند شوند.
در این میان کارگران ساختمانی که عمدتاً از اقشار زحمتکش و ضعیف جامعه محسوب می‌شوند به عنوان اولین گروه از جامعه هدف تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند و براساس آمار و گزارش‌های ارائه شده از سوی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی سال گذشته بیش از 200 هزار نفر از کارگران ساختمانی با حمایت دولت توانستند همچون کارکنان دولت و دیگر بیمه شدگان از مزایای بیمه‌های اجتماعی و خدمات درمانی برخوردار شوند.
پرداخت 50 میلیارد تومان یارانه به صندوق تأمین اجتماعی
دولت همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بحث گسترش بیمه‌های اجتماعی گروه‌های آسیب‌پذیر و کم درآمد جامعه را نیز در دستور کار خود قرار داد و در این خصوص با پرداخت 50 میلیارد تومان از وجوه حاصل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به صندوق تأمین اجتماعی به طور رسمی بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون شهری و برون شهری، هنرمندان، روزنامه‌نگاران و نویسندگان، مددجویان، کارگران ساختمانی، زنان سرپرست خانوار شهری تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، کارکنان مراکز نگهداری توانبخشی و اجتماعی، صیادان، زنبورداران و اصناف کم‌درآمد عملیاتی و آغاز کرد که در بخش کارگران ساختمانی براساس تقسیمات صورت گرفته و سهمیه تعیین شده برای هر استان در کشور مجموعاً 200 هزار نفر کارگر ساختمانی در رشته‌های مختلف بیمه شدند.
البته با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و حمایت دولت این رقم امسال نیز به 400 هزار نفر افزایش می‌یابد که سازوکار پذیرش کارگران ساختمانی در شعب تأمین اجتماعی از فروردین ماه سال جاری مشخص شده است و کارگران ساختمانی می‌توانند در هر استان با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی و ارائه مدارک لازم بدون مشکل خود و خانواده‌شان را بیمه کنند.
افزایش ضریب پوشش تأمین اجتماعی در سال جاری
به گفته رحمت‌الله حافظی مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی با توجه به منابعی که از محل اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برای افزایش ضریب پوشش تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده، پیش‌بینی می‌شود تعداد بیشتری از گروه‌های جامعه هدف در سال جاری بیمه شوند زیرا بر اساس تصمیمات کارگروه تحول اقتصادی و مذاکراتی که با سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها صورت گرفته برای سال جاری هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است که این مبلغ برای پرداخت بخشی از حق بیمه متعلقه گروه‌های هدف از سوی دولت هزینه می‌شود. بنابراین بیمه کارگران ساختمانی نیز در همین راستا دیده شده است.
سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مشکل‌تراشی می‌کند
با وجود حمایت دولت برای بیمه کارگران ساختمانی برخی از کارگران از تهران و استان‌های مختلف کشور در تماس با روزنامه ایران ضمن انتقاد از نحوه برخورد نامناسب برخی از کارکنان سازمان فنی و حرفه‌ای اظهار داشتند که با مراجعه به این سازمان و ادارات کل آن در استانها برای دریافت کارت مهارت با مشکل و موانعی روبه‌رو هستند به طوری که برای کارگران ساختمانی سختگیری و شرایط خاصی تعیین می‌کنند. این افراد می‌گویند: در حال حاضر کارگران ساختمانی که عمدتاً کم‌سواد هستند انتظار مساعدت و حمایت از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور دارند نه این که برای دریافت کارت مهارت دچار مشکل شوند. متأسفانه همین امر باعث شده تعداد زیادی از کارگران ساختمانی در ماه‌های پایانی سال گذشته از بیمه شدن صرف‌نظر کرده و پشیمان شوند.
کارگران ساختمانی فقط 7درصد حق‌بیمه را می‌پردازند
صمدالله فیروزی سرپرست معاونت امور اجتماعی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی نیز درباره اجرای بیمه کارگران ساختمانی می‌گوید: یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین خدمات و اقدامات دولت در سال گذشته اجرای بیمه کارگران ساختمانی بود زیرا این افراد پیش از این فقط در حوزه حوادث بیمه بودند و از دیگر مزایا همچون بازنشستگی، ازکارافتادگی و خدمات درمانی محروم بودند. خوشبختانه با حمایت دولت و اختصاص بودجه برای گسترش بیمه‌های اجتماعی شرایط برای برخورداری از مزایای بیمه‌ای نیز برای این قشر زحمتکش فراهم شد تا آنها نیز دیگر دغدغه هزینه و تأمین آتیه خود را نداشته باشند.
وی می افزاید: براساس تصمیمات اتخاذ شده هر سال 200هزار نفر از کارگران ساختمانی با حمایت دولت تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار خواهند گرفت در سال اول 200هزار نفر از این افراد در سراسر کشور بیمه شدند و امسال نیز باهمت و مساعدت دولت 200هزار نفر دیگر از کارگران ساختمانی زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار خواهند گرفت. این افراد با پرداخت 7درصد از حق بیمه به عنوان بیمه‌پرداز محسوب شده و می‌توانند از تمام مزایای کوتاه‌مدت و بلندمدت صندوق تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند. به عبارتی با توجه به تعیین حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار که در سال جاری 330هزار و300 تومان است حق بیمه هر کارگر ساختمانی حدوداً 23 هزار تومان می‌شود که با پرداخت این مبلغ این کارگر می‌تواند به راحتی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرد.
صدور کارت مهارت برای متقاضیان مشمول
فیروزی در خصوص این که چه گروه از کارگران ساختمانی می‌توانند بیمه تأمین اجتماعی شوند، اظهار می‌دارد: منظور از کارگران ساختمانی تمام کسانی است که در یکی از شاخه‌های ساختمانی اعم از ساخت، توسعه، تجدیدبنا، تعمیر و تخریب ساختمان فعالیت دارند مثل بناها، گچ‌کاران و کارگران ساده ساختمانی که همه این افراد شامل بیمه می‌شوند. وی درباره انتقاد برخی از کارگران ساختمانی از تعیین شرایط برای دریافت کارت مهارت توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌گوید: هدف از بیمه کارگران ساختمانی ارائه خدمت اجتماعی به این افراد است بنابراین هر فردی در هر سطحی از حوزه ساختمانی می‌تواند مشمول بیمه شود و اساساً با توجه به آئین‌نامه اجرایی این کار قرار نیست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور سخت‌گیری و تعیین شرایط کند بلکه با محرز شدن اینکه فردی به صورت روزمزد یا فصلی در یکی از شاخه‌های ساختمانی فعالیت دارد، این سازمان با اجرای دوره‌های فنی و صدور کارت مهارت می‌تواند برای هر یک از کارگران ساختمانی مشمول بیمه کارت مهارت صادر کند.
فیروزی اظهار می‌دارد: یکی از افتخارات حوزه کاری وزارت رفاه و تأمین اجتماعی این است که شرایط بیمه برای اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه را آسان کرده تا این افراد نیز بتوانند با حمایت دولت بیمه شوند. همچنین با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و جهت‌گیری آن در خصوص گسترش نظام تأمین اجتماعی امسال جمعیت بیشتری از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد جامعه زیر چتر بیمه تأمین اجتماعی می‌روند که این اتفاق در مقایسه با دوره‌های گذشته کم سابقه و در نوع خود قابل تأمل است چرا که دولت تلاش دارد با اجرای اصل 29 قانون اساسی شرایط بیمه همگانی را برای همه آحاد جامعه فراهم کند.

  • نظر خود درباره خبر بالا را از طریق فرم الکترونیک زیر همین خبر ارسال نمایید، تا در پایین این صفحه منتشر شود.

  • چند تذکر مهم: اطلاعات کاربران نزد سایت شاسا محفوظ است.***سایت شاسا مجاز به ویرایش مطالب دریافتی می باشد.*** انتشار همه پیامها و دیدگاههای کاربران در سایت شاسا امکان پذیر نیست.*** پیام های مغایر با منافع ملی و قوانین ایران یا حاوی توهین، تهمت و افترا به افراد و سازمانها و یا نوشته شده به غیر از زبان فارسی‌ همچنین پیامهای تکراری،‌ غلط، ناقص و غیرمرتبط با اخبار منتشر نخواهند شد.*** اطلاعات محرمانه شخصی، عمومی و دولتی قابل انتشار در سایت شاسا نمی باشد.*** انتشار نظر کاربران به منزله تایید آنها توسط سایت شاسا نیست.*** نقل قول اخبار از سایت شاسا برای همه آزاد است.

میانگین امتیاز کاربران: 1.0
(29 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
بیمه کارگر ساختمانی ۲ مرداد ۱۳۹۰

من مدرک جوشکاری ساخت درب وپنجره را از فنی حرفه ای گرفتم و رفتم بیمه شماره 2اهواز که خودم را بیمه کارگر ساختمانی کنم گفتند هنوز دستور این بیمه نیامده و من افرادی را میشناسم که خودشون را بیمه کارگر ساختمانی کرده اند والان من باید چکار کنم.

نام فرستنده: mehrdad
درخواست ... ۲۰ مرداد ۱۳۹۰

همه اش پارتی بازی بو د کارگران ساختمانی ماندند وبیمه نشدند وافراد ی که نفوذی داشتند بیمه شدند من کارگری هستم که همه کارهایم انجام شده بود ولی تامین اجتماعی پرونده ام را دو ماه نگه داشتند وگفتند می خواهیم تحقیق انجام دهیم آخرش هم گفتند وقت تمام شده دیگر ثبت نامنداریم اگر امکان دارد بخشنامه را تمدید کنید

نام فرستنده: حمید
بیمه کارگران ساختمانی ۲۵ مرداد ۱۳۹۰

من کارگر ساختمانی هستم تا به شعب مراجعه کردم گفتند سهمیه تمام شده همش پارتی بازی الانم که دیگر بیمه نمی کنند تکلیف ما چیست؟

نام فرستنده: علی
بیمه کارگران فصلی ساختمانی ۲۶ مرداد ۱۳۹۰

ایاتعمیرکاران ونصابان ابکرمکن دیواری وپکیج شامل بیمه کارگران ساختمانی می شوند یا خیر؟

نام فرستنده: محمد علی ملکوتی خواه
شرایط بیمه کارگران ساختمانی ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

شغل من گاز کشی ساختمان است ایا مشمول بیمه کارگران ساختمانی میشوم؟ وچه اقداماتی بایئد انجام دهم؟باتشکد

نام فرستنده: علی
بیمه کارگران ساختمانی ۱۰ آبان ۱۳۹۰

با سلام من رفتم کارنت مهارتمو از سازمان فنی حرفهای گرفتم ولی الان بیمه میگه ثبت نام نداریم دستور جدید میگه ثبت نام نکنید من جوشکار سکلت ساختمان هستم

نام فرستنده: مهدی ذبیحی
بیمه کارگران ۱۲ آذر ۱۳۹۰

من دو سال بیمه کارگران باربری را پرداخت کردم بعد از دو سال به من گفتند این بیمه شامل شما نمیشود شما باید بیمه ساختمانی بشی ما اشتباه کردیم شما را ثبت نام کردیم شغل من کاشیکاری است الان یکساله بلاتکلیفم مدرک هم دارم من چه کار باید بکنم

نام فرستنده: بهرام
سایت کی باز میشه ۱۰ دی ۱۳۹۰

ازمسولان درخواست دارم هرچه زودتربرای کسانی که جاموندن اقدام کنن.خواهش دارم.دوستانی که هم ثبتد نام نشدن باشمره ی111تماس بگیرن واعتراضشونوبه رییس جمهوربرسونن.

نام فرستنده: عبدالحمید
بیمه کارگران ساختمانی ۳ اسفند ۱۳۹۰

سلام من ده سال کارساختمانی انجام میدم ودومدرک ساختمانی دارم مدرک دوم را سال1389گرفتم ولی وقتی به بیمه مراجه کردم گفتند اسم شما در سایت نیست و بیمه نمیشید من چکار باید انجام بدم لطفا راهنمایی کنید

نام فرستنده: مرتضی وفای اصلاحی
حادثه ساختمانی ۸ فروردین ۱۳۹۱

بنده سنگ کار هستم وبیمه شده کارگران ساختمانی در این ساختمان که مشغول سنگ کاری بودم خودش بیمه هست ومن 3ماه یعنی برج 10.و11و12بیمه واریز کردم میگن چون خودت بیمه واریز کردی غرامت حادثه ساختمانی تعلق نمیگیردتلفن تماس09163690108

نام فرستنده: محرم شاکرمی
کی سهمیه بیمه اعلام می شود ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

من کارت مهارت گرفتم رفتم بیمه گفتند سهمیه تمام شده

نام فرستنده: شهرام شاهی
اتمام سهمیه بیمه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

سلام من یک سال است که کارت مهارت گرفتم اماهروقت به تامین اجتماعی مراجعه میکنم میگن سهمیه نداریم لطفا بگید چه کار کنم متشکرم

نام فرستنده: مهدی پایداری
اتمام سهمیه ۳ خرداد ۱۳۹۱

باسلام . من 2 ماهه که کارت مهارتمو در رشته لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2 گرفتم ولی هروقت به بیمه میرم میگه سهمیه تموم شده من باید چیکار کنم در ضمن من هنوز وقت سربازیم نرسیده 18 سال دارم سربازی نرفتنمو ایراد نمیگیرن ؟؟؟ هنوز وقت سربازیم نرسیده ؟؟؟؟

نام فرستنده: اکبر شکری
گرفتن رمز ثبت نام ۷ تیر ۱۳۹۱

دو روزر است از صبح میروم جهت ثبت نام حالا چند ادرس مارو پاس دادنداخرش خیابان قزوین 16 متری امیری امروز اول وقت گفت برو مبلغ 15000تومان بریز به حساب سازمان فنی حرفه هی رفتم ریختم به حساب فوری برگشتم مسئول این کار گفت رمز تمام کردیم مدارک مارا گرفت کپی فیش واریزی را هم گرفت گفت هر موقع رمز به ما بدن به شما زنگ میزنیم بیایید حالا شما بفرمایید من چیکار کنم کارت خانه کارگر هم دارم خواهشمندم جواب بدین

نام فرستنده: ولی بیات
نبودن سهمیه یا ندادن سهمیه؟! ۲۷ شهریور ۱۳۹۱

شغل بنده ساختمانی است وکارت مهارت فنی نیز دارم اکنون هرچه به اداره بیمه مراجعه میکنم میگویند فعلا سهمیه نداریم.تکلیف چیست؟

نام فرستنده: رضا زرینی مفید
بیمه کارت مهارت های فنی حرفه ای ۲۹ شهریور ۱۳۹۱

آیا کارت مهارتهای صنعت مثل مکانیک هم شامل این بیمه میشود

نام فرستنده: زرقانی
درد دل ۲۹ شهریور ۱۳۹۱

به نظر میاد دولت یه کاری رو شروع کرده توش مونده فکر میکنم 10درصد از کارگرانی که شامل این بخش نامه میشوند.هم بیمه نشدند من خودم دیبلم الکترونیک دارم ولی به خاطر شرایط بد روزگار اکنون هرروز صبح سر چهار راه می ایستم تا .کسی بیاد دنبالم منو ببر سر ساختمون ....مگه میشه سهمیه تموم بشه وقتی رفتم بیمه به من گفت سهمیه تموم شده پوز خندی در دلم زدم بیش تر شبیه یه بازی میمونه باتشکر

نام فرستنده: داود
گم شدن کارت ۲۶ مهر ۱۳۹۱

با سلام؛ احتراماً به استحضار میرساند همسر اینجانب که شغل گچکاری را پیشه دارند در چند مرحله ثبت نام و در کلاس های آموزشی شرکت نموده اند ولی متأسفانه کارت ایشان در طی سه مرحله به گفته کارکنان این سازمان گم گردیده است می خواهم به اطلاع مدیریت محترم این سازمان برسانم که برای این بی نظمی از طرف کارکنان منطقه واکنش اساسی و تعیین تکلیفی در نظر گرفته و برای این دسته اشخاص کار اساسی صورت پذیرد با در نظر گرفتن پرداخت هزینه های ثبت نام تکلیف ما چیست ؟ اگر راه حلی برای این قضیه وجود دارد پیگیری آن را از مدیریت محترم خواستارم تا ما به نتیجه ای برسیم و بتوانیم که بیمه شویم . با تشکر و سپاس فراوان

نام فرستنده: لیلا ایمانی
بیمه نقاش ساختمان ۷ آذر ۱۳۹۱

من یک کارگر نقاش ساختمان هستم همه مدارک جهت بیمه شدن را تکمیل کرده بودم بع گفتند سهمیه تمام شده تکلیف من چیست ؟همش پارتی بازی این چه وضعیه؟حزب کارگر کجاست؟

نام فرستنده: عبدا...
بیمه کارگران ساختمانی ۴ دی ۱۳۹۱

باسلام وخسته نباشید ...من حدود یکسال و خرده ای میشه کارت مهارت فنی عایق کاری ام رو از اموزشگاه فنی حرفه ای شهرستان سقز گرفته ام ...دو هفته یکبار به سازمان تامین اجتماعی میرم ولی همش جواب تکراری میشنوم سهیه نیست یا تموم شده ....خواهشمندم برسی کنید حتی بازرسی سازمان هم جواب نمیده

نام فرستنده: رزگار
ثبت نام کارگران ساختمانی ۱۱ دی ۱۳۹۱

با سلام و خسته نباشید . من فرم ثبت نام را تهیه کرده و به ما گفتند تا 91/10/10 مهلت مراجعه با کافی نت برای ثبت نام را دارید مراجعه به کافی نت کرده ولی سایت بسته بود ما باید چکار کنیم

نام فرستنده: دلبرده
بیمه نقاش ساختمان + ۹ بهمن ۱۳۹۱

باسلام چندماهی است که کارت مهارت خودرادریافت کردم وبه هرسازمانی برای ثبت نام میریم یامیگن وقتش تموم شده یااینکه میگن مااین کا رت قبول نداریم مابایدچیکارکنیم اگه امکان داره وقت ثبت نام دوباره تمدیدکنیدباتشکر.

نام فرستنده: عباداله رحیمی زاویه کرد
ازمون چیه؟ ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

این بیمه شدنها ازمون هم داره یا نه؟ازمونش به چه شکلیه؟عملی هم داره؟با تشکر

نام فرستنده: محسن دهقان
بیمه کارگران ساختمانی ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

2ساله کارت مهارت جوشکاری گرفتم ولی هنوز ازبیمه شدن خبری نیست هرسال برای تمدید کارت هزینه میکنم گفتن نیمه دوم سال 91 بیمه میشین ولی حالامیگن سهمیه اعلام نشده کجا برم چکار کنم بیمه بشم

نام فرستنده: شهرام
بیمه کارگران ساختمانی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

باعرض سلام . خواستم عرض کنم پدر من 6 سال بیمه فنی حرفه ای از شاخه جوشکاری است و بعد آن 5 سال بیمه نبوده است حال می خواهد مجدد بیمه شود ضمن اینکه هنوز جوشکار است . لطفأ راهنمایی کنید که چگونه می تواند دوباره این کار را انجام دهد

نام فرستنده: مهشاد
تعداد نمایش:۱ ۲
۲۷ مورد پیدا شد. صفحه ۱ از ۲.نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان : *
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری


  

 خبرهای برگزیده ساختمانی  ..........................

 مصوبه جدید درباره مسکن مهر
 انتقاد رئیس نظام کاردانی ازمسئولان
 بازار سرد اجاره در شمال شهر
 بسته شدن پرونده مسکن‌مهر پردیس
 یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند
 رنج‌های مسکن مهر تمام می‌شود؟
 تقویت همزمان تولید و تقاضای مسکن
 گزارش مرکز آمار از رکود در بازارمسکن
 سه راه ناهموار به سوی خانه‌دار شدن
 بی‌توجهی به جداسازی لرزه‌ای در ساخت و ساز
 واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای معلول
 همه بانک‌ها تسهیلات ۸۰ میلیونی پرداخت کنند
 دستور وزیر برای نوسازی ورزشگاه آزادی
 استعفای موذن از ریاست شورای مرکزی نظام کاردانی
 کاهش حجم معاملات مسکن در آذرماه
 بازار سرد اجاره در شمال شهر
 گزارش مرکز آمار از رکود در بازارمسکن
 سه راه ناهموار به سوی خانه‌دار شدن
 کاهش حجم معاملات مسکن در آذرماه
 ادامه افت قیمت مسکن
 نیاز به یک میلیون واحد مسکونی نداریم
 عمر مسکن در ایران 15 سال است
 قیمت آپارتمان در منطقه افسریه
 سیاست‌های صحیح رونق صنعت ساختمان
 قیمت آپارتمان‌های قدیمی در تهران
 قیمت مسکن هنوز می‌تواند کاهش یابد
 فاز جدید بیمه کارگران ساختمانی
 مسکن راه خروج از رکود
 آزادراه تهران- شمال با اراده جدی در حال احداث
 سرنوشت قیمت اوراق تسهیلات
 آشفتگی بازار مسکن از آمارهای غیرواقعی
 بسته خروج مسکن از رکود روی میز دولت
 جابجایی خانه‌های سیل‌زده حریم رودخانه
 حمل و نقل در ایران مفت است
 خانه‌های اجاره‌ای پایتخت با ودیعه یک میلیون

 دسترسی سریع

 

 

بنر سوپرپایپ شهریور

شرکت کپکو

اندیشه خلاق

بنیاد امور بیماریهای خاص

   آخرین خبار

  
 مصوبه جدید درباره مسکن مهر
 انتقاد رئیس نظام کاردانی ازمسئولان
 بازار سرد اجاره در شمال شهر
 بسته شدن پرونده مسکن‌مهر پردیس
 یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند
 رنج‌های مسکن مهر تمام می‌شود؟
 تقویت همزمان تولید و تقاضای مسکن
 گزارش مرکز آمار از رکود در بازارمسکن
 سه راه ناهموار به سوی خانه‌دار شدن
 بی‌توجهی به جداسازی لرزه‌ای در ساخت و ساز
 واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای معلول
 همه بانک‌ها تسهیلات ۸۰ میلیونی پرداخت کنند
 دستور وزیر برای نوسازی ورزشگاه آزادی
 استعفای موذن از ریاست شورای مرکزی نظام کاردانی
 کاهش حجم معاملات مسکن در آذرماه

ادامه آخرین اخبار>>>

 

 اخبار همایشها و نمایشگاهها 
 همایش سیاست‌های توسعه مسکن‌ برگزار می شود
 راه حل مقابله با زلزله از نگاه مهندسی
 تجمع مهندسان معترض مقابل وزارت راه و شهرسازی
 فراخوان تجمع مهندسان مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی
 خواب خوش وزارت راه و شهرسازی روی گسل تهران
 فریاد حق طلبی مهندسان بیخ گوش وزیر
 عدم ثبت نام بعضیها در انتخابات نظام مهندسی!
 نمایشگاه مقدمه رونق صنعت ساختمان
 افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان
 همایش سیاست های توسعه مسکن