جمعه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

 اخبار سازمان نظام مهندسی ساختمان
بایگانی اخبار  
 اعتراض مهندسان به ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی
وزارت راه و شهرسازی با ابلاغ مصوبه‌ای، کارشناسی‌های ناپیوسته که مدرک کاردانی آنها غیرمرتبط با رشته‌های هفتگانه ساختمان است، از دریافت پروانه اشتغال بکار منع کرد.
 4 کاسبی سودآور در دوران پساتحریم
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان گفت: در دوران پساتحریم، ساز و کار اقتصاد کشور باید بر محورهای انرژی، نفت و گاز، تکنولوژی و مسکن قرار گیرد زیرا در دوران پساتحریم، کاسبی در این چهار حوزه مناسب و سودآور خواهد بود.
 دوره هفتم مطالبات مهندسان را پیگیری کند
متاسفانه گام مؤثرى در اشتى دادن اکثریت اعضاء با خانه دوم برداشته نشده است و این معضل از نتایج انتخابات دوره هاى مختلف مشهود بوده و همچنان مقصر اصلى هیئت مدیره ها میباشند که موفق عمل ننموده اند.
ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع!
ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع!
مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای و سرپرست دفتر امور مقررات ملی ساختمان با بیان اینکه دغدغه دولت رعایت منافع ملی و حقوق مصرف کننده است، گفت: براساس قانون هرگونه فعالیت در حوزه ساخت مسکن مستلزم برخورداری از صلاحیت حرفه ای است.
 دفاع از عملکرد دوره ششم نظام مهندسی تهران
عضو هفتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با مثبت شمردن اتفاقات کمی و کیفی که در دوره ششم نظام مهندسی ساختمان تهران افتاد، گفت: در واقع اتفاقات دوره ششم آغازگر تحولات عظیمی در سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان خواهد بود.
 بیطرف رییس سازمان نظام مهندسی تهران شد
در نخستین جلسه هفتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ، رییس و اعضای هیات رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انتخاب شدند.
 افتتاح شورای حل اختلاف نظام‌مهندسی
شورای حل اختلاف ویژه نظام‌مهندسی ساختمان فارس با حضور رئیس‌کل دادگستری و برخی اعضای هیئت‌مدیره سازمان افتتاح شد.
 نظام مهندسی مسئول صدور پروانه
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور طی نامه ای به عباس آخوندی وزیر راه شهر سازی خواستار انتقال مسئولیت صدور پروانه از شهرداری ها و دهیاری ها به سازمان نظام مهندسی شد.
شبهات انتخابات نظام مهندسی برطرف شود
شبهات انتخابات نظام مهندسی برطرف شود
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه بعد از برگزاری انتخابات بر طبق وظیفه حرفه ای خود در دفاع از حقوق مهندسان، نامه ها و موارد را به وزارت راه و شهرسازی ارسال کردم، گفت: انتظار ما این است که وزارت راه و شهرسازی شبهات موجود در انتخابات را رفع کند.
 کاهش صدور پروانه ساختمانی کل کشور
در بهار سال ۹۴، تعداد ۲ هزار و ۲۳۴ پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۴.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۳۶.۶ درصد کاهش داشت.
 ترکان: انتخابات نظام مهندسی باطل است!
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور طی نامه ای به عباس آخوندی وزیر راه شهر سازی خواستار ابطال و برگزاری مجدد هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان شد.
نتایج نهایی انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی تهران
نتایج نهایی انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی تهران
هیات اجرایی و دستگاه نظارت انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران نفرات برگزیده هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام ‌مهندسی استان تهران اعلام کرد.
 جزییات انتخابات نظام مهندسی تهران
مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با اعلام آمادگی کامل برای برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان در ۳۱ حوزه اخذ رای استان تهران، نشانی حوزه‌های اخذ رای را اعلام کرد.
 احتمال خرابکاری در انتخابات نظام مهندسی ۱۶ مهر
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گروهی کارشناسی برای بررسی علل لغو انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان در سه استان تهران، گیلان و فارس تشکیل شده است گفت: با موافقت هیات اجرایی و برای شفاف‌سازی حداکثری در رای‌گیری و شمارش آرا مقرر شد انتخابات در این سه استان‌ به صورت دستی اما مکانیزه انجام شود.
سازمان نظام ‌مهندسی "پدرخوانده" نمی خواهد!
سازمان نظام ‌مهندسی "پدرخوانده" نمی خواهد!
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور با اشاره مداخلات وزارت راه و شهرسازی در انتخابات هفتمین دوره هیئت ‌مدیره سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان عنوان کرد: سازمان نظام‌مهندسی نیازی به پدرخوانده ندارد.
 خبری از انتخابات نظام مهندسی تهران
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه نظر وزارت راه و شهرسازی این است که انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی تهران که در ۱۶ مهر لغو شد با یک هفته تاخیر مجددا برگزار شود، گفت: انتخابات مجدد هیات مدیره نظام مهندسی احتمالا تلفیقی (مکانیزه و دستی) و یا دستی خواهد بود.
 اصول اخلاق حرفه‌ای مهندسی جامع نیست
دبیر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر ناچیز بودن آمار تخلفات اعضای نظام مهندسی ساختمان، تاکید کرد: اصول ۱۸ بندی اخلاق حرفه‌ای مهندسی ساختمان جامع تمامی موارد مهندسی ساختمان نیست.
انتقاد از تخلف شهرداری ها در ساخت و ساز
انتقاد از تخلف شهرداری ها در ساخت و ساز
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متأسفانه شهرداری‌ها بحث حضور مجریان ذی‌صلاح در ساخت و ساز را رعایت نمی‌کنند، گفت: مذاکرات اجرایی شدن صدور شناسنامه فنی ساختمان برای تمام واحدهای مسکونی با نهادهای ذی‌ربط آغاز شده است.
 تردید برگزاری انتخابات نظام مهندسی تهران
در حالی هیئت اجرایی انتخابات سازمان نظام مهندسی استان تهران طی اطلاعیه‌ای از لفظ"متعاقبا"برای اعلام تاریخ و زمان برگزاری این انتخابات خبر داده که رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات نظام مهندسی ساختمان از برگزاری این انتخابات در روز 23 مهر خبر داده است.
 شیوه‌نامه‌ تبلیغات انتخابات نظام مهندسی ساختمان
شیوه‌نامه‌ی تبلیغات هفتمین دوره‌ی انتخابات هیات مدیره‌های سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها که به تصویب شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده است به رئیسان هیات‌های نظارت بر این انتخابات در همه‌ی استان‌ها ابلاغ شد.
تعویق زمان انتخابات سازمان نظام مهندسی
تعویق زمان انتخابات سازمان نظام مهندسی
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اجرای ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی در برگزاری انتخابات نظام مهندسی خبر داد و گفت: انتخابات نظام مهندسی ساختمان برابر برنامه جدید در تاریخ ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود.
 بیانیه اخلاق حرفه‌ای مهندسی آخوندی
وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای خطاب به جامعه مهندسی کشور بر اهمیت افزایش سرمایه اجتماعی مهندسان ایران در سطوح‌ ملی و بین‌المللی تاکید و اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی را تشریح کرد. آخوندی همچنین به پیوست نامه پیش‌نویس اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی را برای نظرخواهی منتشر کرده است.
دولت در نظام مهندسی ساختمان دخالت نکند
دولت در نظام مهندسی ساختمان دخالت نکند
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منع حضور کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و وزارت کشور در سازمان‌های نظام مهندسی، گفت: دولت باید خود را از مداخله سازمان‌یافته در نهادهای غیردولتی مبرا کند.
منع ورود دولتیها به هیات مدیره نظام مهندسی
منع ورود دولتیها به هیات مدیره نظام مهندسی
وزیر راه و شهرسازی با استناد به ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، طی ارسال نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی ساختمان ممانعت از کاندیداتوری دولتی‌ها، کارکنان شهرداری‌ها و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی را خواستار شد.
توجیه آخوندی برای تغییر مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
توجیه آخوندی برای تغییر مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی معتقد است که قانون نظام مهندسی ساختمان صراحت دارد که شهرداری باید کنترل و نظارت بر ساخت ساختمان‌ها داشته باشد به همین‌خاطر نیز شهرداری‌ها باید بازرس را خود انتخاب کنند و در نهایت نیز خود پاسخگو باشند.
جلسه فوق العاده آخوندی و ترکان / پس لرزه های تحقیق و تفحص از نظام مهندسی
جلسه فوق العاده آخوندی و ترکان / پس لرزه های تحقیق و تفحص از نظام مهندسی
یکصد نود و دومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان بسیار زودتر از موعد مقرر و به صورت فوق العاده با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
مجلس و سازمان بازرسی پیگیر تحقیق و تفحص از نظام مهندسی / ناتوانی ترکان در قانع کردن نمایندگان
مجلس و سازمان بازرسی پیگیر تحقیق و تفحص از نظام مهندسی / ناتوانی ترکان در قانع کردن نمایندگان
سازمان بازرسی کشور تخلفات متعددی را در پرونده‌های نظام مهندسی ساختمان در تهران و کلان شهرها مطرح کرده که اطلاعات آن بیان‌گر وجود تخلفات سنگین میلیاردی در پرونده‌های نظام مهندسی ساختمان در کلان شهرها است که باید در دوره زمانی مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد تا در صورت صحت شرایط موجود نسبت به اصلاح عملکرد نظام مهندسی ساختمان و بررسی نقاط آن اقدام کرد.
 نامزدهای انتخابات نظام مهندسی شعار ندهند
محمدرضا رئیسی رئیس نظام مهندسی استان خراسان رضوی خواستار سلب حق رای از افراد بدون پروانه شد و تاکید کرد کاندیداهای انتخابات نظام مهندسی از دادن وعده‌های غیرعملی بپرهیزند.
تحقیق و تفحص مجلس از نظام مهندسی کلید خورد / فراخوان آخوندی و ترکان به مجلس
تحقیق و تفحص مجلس از نظام مهندسی کلید خورد / فراخوان آخوندی و ترکان به مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فراخوان وزیر راه و شهرسازی و رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روند تحقیق و تفحص از عملکرد سازمانهای نظام مهندسی استانها را شروع کردند.
خط پایان تخلفات ساختمانی
خط پایان تخلفات ساختمانی
معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهران راه حل جلوگیری از تخطی از مقررات ملی ساختمان را شناسنامه دار کردن ساختمانها عنوان کرد
 صفحه ۱ از ۳۴   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها 
 1. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

 2. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی

 3. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

 4. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل

 5. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

 6. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام

 7. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر

 8. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

 9. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری

 10. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی

 11. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

 12. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

 13. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان

 14. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

 15. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان

 16. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان بلوچستان

 17. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

 18. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین

 19. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم

 20. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان

 21. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان

 22. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه

 23. سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویر احمد

 24. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

 25. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان

 26. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

 27. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

 28. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی

 29. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان

 30. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان

 31. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

 32. کانون مهندسان شهر چالوس