چهارشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

 اخبار سازمان نظام مهندسی ساختمان
بایگانی اخبار  
 خبری از انتخابات نظام مهندسی تهران
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه نظر وزارت راه و شهرسازی این است که انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی تهران که در ۱۶ مهر لغو شد با یک هفته تاخیر مجددا برگزار شود، گفت: انتخابات مجدد هیات مدیره نظام مهندسی احتمالا تلفیقی (مکانیزه و دستی) و یا دستی خواهد بود.
 اصول اخلاق حرفه‌ای مهندسی جامع نیست
دبیر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر ناچیز بودن آمار تخلفات اعضای نظام مهندسی ساختمان، تاکید کرد: اصول ۱۸ بندی اخلاق حرفه‌ای مهندسی ساختمان جامع تمامی موارد مهندسی ساختمان نیست.
انتقاد از تخلف شهرداری ها در ساخت و ساز
انتقاد از تخلف شهرداری ها در ساخت و ساز
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متأسفانه شهرداری‌ها بحث حضور مجریان ذی‌صلاح در ساخت و ساز را رعایت نمی‌کنند، گفت: مذاکرات اجرایی شدن صدور شناسنامه فنی ساختمان برای تمام واحدهای مسکونی با نهادهای ذی‌ربط آغاز شده است.
 تردید برگزاری انتخابات نظام مهندسی تهران
در حالی هیئت اجرایی انتخابات سازمان نظام مهندسی استان تهران طی اطلاعیه‌ای از لفظ"متعاقبا"برای اعلام تاریخ و زمان برگزاری این انتخابات خبر داده که رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات نظام مهندسی ساختمان از برگزاری این انتخابات در روز 23 مهر خبر داده است.
 شیوه‌نامه‌ تبلیغات انتخابات نظام مهندسی ساختمان
شیوه‌نامه‌ی تبلیغات هفتمین دوره‌ی انتخابات هیات مدیره‌های سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها که به تصویب شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده است به رئیسان هیات‌های نظارت بر این انتخابات در همه‌ی استان‌ها ابلاغ شد.
تعویق زمان انتخابات سازمان نظام مهندسی
تعویق زمان انتخابات سازمان نظام مهندسی
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اجرای ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی در برگزاری انتخابات نظام مهندسی خبر داد و گفت: انتخابات نظام مهندسی ساختمان برابر برنامه جدید در تاریخ ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود.
 بیانیه اخلاق حرفه‌ای مهندسی آخوندی
وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای خطاب به جامعه مهندسی کشور بر اهمیت افزایش سرمایه اجتماعی مهندسان ایران در سطوح‌ ملی و بین‌المللی تاکید و اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی را تشریح کرد. آخوندی همچنین به پیوست نامه پیش‌نویس اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی را برای نظرخواهی منتشر کرده است.
دولت در نظام مهندسی ساختمان دخالت نکند
دولت در نظام مهندسی ساختمان دخالت نکند
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منع حضور کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و وزارت کشور در سازمان‌های نظام مهندسی، گفت: دولت باید خود را از مداخله سازمان‌یافته در نهادهای غیردولتی مبرا کند.
منع ورود دولتیها به هیات مدیره نظام مهندسی
منع ورود دولتیها به هیات مدیره نظام مهندسی
وزیر راه و شهرسازی با استناد به ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، طی ارسال نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی ساختمان ممانعت از کاندیداتوری دولتی‌ها، کارکنان شهرداری‌ها و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی را خواستار شد.
توجیه آخوندی برای تغییر مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
توجیه آخوندی برای تغییر مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی معتقد است که قانون نظام مهندسی ساختمان صراحت دارد که شهرداری باید کنترل و نظارت بر ساخت ساختمان‌ها داشته باشد به همین‌خاطر نیز شهرداری‌ها باید بازرس را خود انتخاب کنند و در نهایت نیز خود پاسخگو باشند.
جلسه فوق العاده آخوندی و ترکان / پس لرزه های تحقیق و تفحص از نظام مهندسی
جلسه فوق العاده آخوندی و ترکان / پس لرزه های تحقیق و تفحص از نظام مهندسی
یکصد نود و دومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان بسیار زودتر از موعد مقرر و به صورت فوق العاده با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
مجلس و سازمان بازرسی پیگیر تحقیق و تفحص از نظام مهندسی / ناتوانی ترکان در قانع کردن نمایندگان
مجلس و سازمان بازرسی پیگیر تحقیق و تفحص از نظام مهندسی / ناتوانی ترکان در قانع کردن نمایندگان
سازمان بازرسی کشور تخلفات متعددی را در پرونده‌های نظام مهندسی ساختمان در تهران و کلان شهرها مطرح کرده که اطلاعات آن بیان‌گر وجود تخلفات سنگین میلیاردی در پرونده‌های نظام مهندسی ساختمان در کلان شهرها است که باید در دوره زمانی مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد تا در صورت صحت شرایط موجود نسبت به اصلاح عملکرد نظام مهندسی ساختمان و بررسی نقاط آن اقدام کرد.
 نامزدهای انتخابات نظام مهندسی شعار ندهند
محمدرضا رئیسی رئیس نظام مهندسی استان خراسان رضوی خواستار سلب حق رای از افراد بدون پروانه شد و تاکید کرد کاندیداهای انتخابات نظام مهندسی از دادن وعده‌های غیرعملی بپرهیزند.
تحقیق و تفحص مجلس از نظام مهندسی کلید خورد / فراخوان آخوندی و ترکان به مجلس
تحقیق و تفحص مجلس از نظام مهندسی کلید خورد / فراخوان آخوندی و ترکان به مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فراخوان وزیر راه و شهرسازی و رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روند تحقیق و تفحص از عملکرد سازمانهای نظام مهندسی استانها را شروع کردند.
خط پایان تخلفات ساختمانی
خط پایان تخلفات ساختمانی
معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهران راه حل جلوگیری از تخطی از مقررات ملی ساختمان را شناسنامه دار کردن ساختمانها عنوان کرد
اعتراف به غیبت مهندسان در ساخت و ساز
اعتراف به غیبت مهندسان در ساخت و ساز
مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که ارزان‌سازی ساختمان همیشه به معنای به‌صرفه بودن ساخت‌وساز نیست گفت: این کار گاهی باعث هزینه‌های گزافی می‌شود که صرفه ساخت مسکن را به طور کل از بین می‌برد.
انتخابات نظام ‌مهندسی ساختمان از نگاه آمار
انتخابات نظام ‌مهندسی ساختمان از نگاه آمار
هفتمین دوره انتخابات هیات‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استانهای کشور با اعلام رشد ۶/۲ درصدی متقاضیان توسط رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان تشریح شد.
 ایجاد شغل وظیفه نظام‌مهندسی نیست
سازمان نظام مهندسی ساختمان با توجه به رکود چند ساله اخیر حوزه ساختمان قادر نیست برای همه اعضای خود کار و درآمد مناسبی را فراهم کند.
 شیوه‌نامه انتخابات نظام مهندسی ساختمان
اعضای دستگاه نظارت استان ترجیحاً از مهندسان در رشته‌های هفت گانه شاغل در اداره کل راه و شهرسازی استان و یا شرکت‌های تابعه در وزارت راه و شهرسازی باشند.
 درخواست دخالت دولت در نظام مهندسی
عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با انتقاد از وارد شدن سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها در فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، حجم زیادی از پرونده‌های مفتوح در شورای انتظامی را مربوط به مصوبات غیرقانونی دانست و تاکید کرد: وظایف نظام مهندسی از طریق دولت تبیین و ابلاغ شود.
پاسداشت چهره پیشکسوت مهندسی کشور
پاسداشت چهره پیشکسوت مهندسی کشور
مهندس علی اکبر معین فر ؛ بزرگمردی که هنوز سخاوت دانش و حلاوت بی پایان حضورش ؛ بارقه های امید را در دل پر سوز و گداز هر هموطن ایرانی افروخته نگاه می دارد، در عین فرزانگی بی بدیل خود تمثال گویایی است از جامعه پیشکسوتی که راز و رمز مانایی فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی را باید در تارو پود تلاش و غیرتشان یافت.
 نگرش مادی به پروانه‌ اشتغال مهندسی!
علی اکبر رمضانی عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با انتقاد از تبلیغات برخی کاندیداهای انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان، نبود اعتماد به سازمان و وعده‌های غیرعملی را موجب تضعیف سازمان نظام مهندسی دانست.
 مدیران نظام مهندسی چند شغله اند!
شهریار مشیری رئیس سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها، خواستار اصلاح قوانین و حذف سهمیه‌های نظارت برای ایجاد رقابت در جامعه مهندسی کشور شد.
تدابیر ویژه انتخابات نظام مهندسی
تدابیر ویژه انتخابات نظام مهندسی
مدیرکل دفتر مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر نظارت وزارت راه و شهرسازی بر حُسن انجام انتخابات نظام مهندسی ساختمان گفت: پیش نویس لایحه قانون کلی نظامات مهندسی در حال تدوین است که می‌تواند در ساماندهی مهندسی کشور مفید واقع شود.
 دکتر جهانبخش: مصاحبه ام تحریف شده / اعضا ولی نعمتان هیات مدیره هستند
نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با انتشار نامه ای ضمن اعتراض به تحریف سخنانش در مصاحبه با یک رسانه اعلام کرد که مهندسان عضو نظام مهندسی ولی نعمتان هیات مدیره سازمان نظام مهندسی هستند.
 نظام مهندسی تهران گرفتار گرداب اعتراض
با گذشت دو دهه از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور و در کنار تمامی مزایای آن مشکلاتی که نحوه این مدیریت به وجود آورده تبعات ناخوشایندی به دنبال داشته است.
شیبانی : اجرای مبحث دوم مقررات ساختمان الزامی است
شیبانی : اجرای مبحث دوم مقررات ساختمان الزامی است
دکتر منوچهر شیبانی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر اعمال محدودیت در اجرای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان گفت: اجرای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان برای کلیه ساختمانها الزامی است.
خروج طرح اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان از دستور کار مجلس
خروج طرح اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان از دستور کار مجلس
نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مخالفت کردند و این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.
 ساخت ساختمان توسط افراد متخصص
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: ساختمان باید به دست متخصصان امر، افراد با تجربه، دارای صلاحیت و پاسخگو ساخته شود.
ترکان: نباید خواب‌شهر بسازیم
ترکان: نباید خواب‌شهر بسازیم
جلسه گروه تخصصی شهرسازی با حضور اعضای گروه تخصصی و اکبر ترکان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و عامری، نایب رئیس شورای مرکزی، امروز در محل ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.
 صفحه ۱ از ۳۴   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها 
 1. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

 2. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی

 3. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

 4. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل

 5. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

 6. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام

 7. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر

 8. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

 9. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری

 10. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی

 11. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

 12. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

 13. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان

 14. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

 15. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان

 16. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان بلوچستان

 17. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

 18. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین

 19. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم

 20. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان

 21. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان

 22. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه

 23. سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویر احمد

 24. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

 25. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان

 26. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

 27. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

 28. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی

 29. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان

 30. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان

 31. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

 32. کانون مهندسان شهر چالوس