سه شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

» اخبار نوسازی بافتهای فرسوده
 اخبار نوسازی بافتهای فرسوده شهری
بایگانی اخبار  
 افزایش وام بافت‌های فرسوده همدان
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان همدان گفت: میزان تسهیلات بانکی به متقاضیان احداث واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده به ازای هر واحد به 300 میلیون ریال افزایش یافت.
تهران پیشگام نوسازی بافت‌ فرسوده
تهران پیشگام نوسازی بافت‌ فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: بخش اعظم نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران یک طرفه از سوی شهرداری تهران اعمال شده است.
 بازسازی 80 هزار مسکن بافت فرسوده
مدیرکل دفتر نظارت بر امور اجرایی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران از بازسازی 80 هزار واحد در بافت‌های تاریخی کشور خبر داد.
نوسازی بافت های فرسوده سمنان
نوسازی بافت های فرسوده سمنان
معاون وزیر راه و شهرسازی از شناسایی 1614 هکتار بافت فرسوده در سطح استان سمنان خبر داد و گفت: تاکنون در این استان 7889 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب و به جای آن 26 هزار و 948 واحد مسکونی بنا شده است.
 احداث مسکن مهر در بافت فرسوده قزوین
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان قزوین گفت: از مرداد ماه سال گذشته 537 واحد مسکن مهر برای ساخت به اداره کل راه و شهرسازی معرفی شدند که از این تعداد 388 واحد منجر به عقد قرارداد با بانک های عامل شده اند.
 نوسازی بافت فرسوده شهری چهارمحال
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال وبختیاری از نوسازی یک هزار واحد مسکن ازمحل تسهیلات مسکن مهر در بافت فرسوده 17 شهر استان خبر داد.
 مساحت بافت فرسوده شهری کرمان
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: بعد از استان‌های اصفهان‌، خوزستان و یزد استان کرمان رتبه چهارم را از لحاظ بیشترین مساحت بافت فرسوده شهری داراست.
 گامی جدید در نوسازی بافت‌ فرسوده همدان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال گام جدیدی در نوسازی بافت‌های فرسوده و توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاههای غیر رسمی استان همدان برداشته خواهد شد.
بازسازی بافت پیرامونی حرم رضوی
بازسازی بافت پیرامونی حرم رضوی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: تامین زیرساخت های مورد نیاز برای بهسازی و بازسازی بافت پیرامونی حرم رضوی نیازمند 199 میلیارد تومان اعتبار است.
 افزایش وام مسکن بافت فرسوده قم
قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، از افزایش سقف تسهیلات مسکن فقط در احیای بافت فرسوده تا مبلغ 300 میلیون ریال خبر داد.
 نوسازی بافت فرسوده کرمان
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تاکنون پنج هزار و 100 واحد مسکونی تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در این شهرستان را دریافت کردند که رقم رو به رشدی را نشان می‌دهد.
 زنگ خطر در بافت فرسوده کرج
طی هفته های اخیر شاهد زلزله در نقاط مختلف کشور از جمله بوشهر، سیستان و بلوچستان، اصفهان، شیراز، اردبیل و ... بودیم که تلفاتی نیز در برداشت.
 بافت فرسوده گچساران نیازمند نوسازی
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برطرف کردن مشکلات بافت فرسوده گچساران نیازمند عزمی ملی و استانی است.
 پرداخت وام نوسازی بافت فرسوده همدان
شهردار بهار خبر داد: با تصویب شورای عالی مسکن کشور مردم شهر بهار می‌توانند با ضمانت شخصی یا سفته تسهیلات نوسازی بافت فرسوده دریافت کنند.
 آسیب پذیری بافت فرسوده مشهد
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‎رضوی زلزله‎های اخیر را هشدار جدی به مسئولان استان دانست و گفت: بافت فرسوده مشهد آسیب‌پذیرترین بخش در این شهر در برابر زلزله است.
ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی
ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی
ستاد ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی با عضویت وزیران راه و شهرسازی(رئیس)، کشور، نیرو، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات و دادگستری، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور، رؤسای...
 بافتهای فرسوده باید مالیات بدهد
سرپرست راه و شهرسازی استان گلستان گفت: متقاضیان اجرای طرح‎های احیا، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری برابر با هزینه‎های انجام شده از معافیت مالیاتی طی سال‎های متمادی بهره‎مند می‎شوند.
افزایش مسکن با نوسازی بافت فرسوده
افزایش مسکن با نوسازی بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تخریب هر واحد مسکونی در بافت‎های فرسوده 3.2 واحد جدید ساخته می‎شود.
 کاهش تمایل به نوسازی بافت ‌فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن و همچنین افزایش هزینه‌های احداث بنای مسکونی به واسطه رشد قیمت مصالح گفت : خالی‌گذاشتن دست سازنده‌ها از وام‌ های نوسازی موجب شده تا تمایل مالکان بافت‌فرسوده به تخریب و نوسازی، به شدت افت کند.
 ساماندهی بافت‌های فرسوده مازندران
ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری در مازندران که بعضا به بیغوله‌هایی خطرآفرین و کسالت‌آور تبدیل شده‌اند ضروری است.
 کاهش مقاوم‌سازی مسکن روستایی
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی گفت: تاکنون فقط 7.7 درصد منازل روستایی در استان مقاوم‌سازی شده‌ است.
 نوسازی بافت‌های فرسوده اردبیل
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال با برنامه ریزی انجام شده شاهد جهش بزرگ در نوسازی بافت‌های فرسوده در استان اردبیل خواهیم بود .
 بافتهای فرسوده روی کمربند زلزله
واقع شدن استان کرمانشاه روی کمربند زلزله و گسل زاگرس و وجود بافتهای فرسوده زیاد در شهر، ضرورت اهتمام مردم و مسئولین به اندیشیدن راهکارهایی برای کاهش خسارات ناشی از حوادث احتمالی را دو چندان می کند.
 اعلام مساحت بافت فرسوده پایتخت
گفته می شود مساحت بافت های فرسوده تهران به حدود 4400 هکتار رسیده است.
 توقف توسعه خیابان حافظ خرم آباد
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان لرستان از توقف عملیات تملک و بازگشایی محور کمکی خیابان حافظ خرم آباد خبر داد.
محدودیت برج سازی در بافت فرسوده
محدودیت برج سازی در بافت فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: به علت عریض نبودن معابر در بافتهای فرسوده پایتخت امکان بلند مرتبه سازی محدود است.
 آمار نوسازی بافت فرسوده امسال
معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری 67 هزار و 777 واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور تا پایان نیمه اول امسال خبر داد.
 توسعه سکونتگاه‌های غیر رسمی کشور
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: با حمایت های دولت نهم و دهم 94 پروژه اجرایی توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی با اعتباری بالغ بر 306 میلیارد ریال تعریف شده است.
 بافت‌های فرسوده تهدید جدی در زلزله
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان سبک‌سازی را یکی از مباحث نوین در علم ساختمان دانست و گفت: بافت‌های فرسوده تهدید جدی در زلزله است.
افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده
افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به افزایش تسهیلات نوسازی در بافت­‌های فرسوده به 30 میلیون تومان، امید است شاهد مشارکت گسترده ساکنان بافت‌های فرسوده برای نوسازی باشیم.
 نوسازی بافت فرسوده آذربایجان غربی
11 طرح ویژه نوسازی بافت فرسوده و توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی آذربایجان غربی در دولت نهم و دهم مطالعه و طراحی شده است.
 شناسایی بافتهای فرسوده آذربایجان غربی
مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از شناسایی 3 هزار و 14 هکتار بافت فرسوده در سطح استان و مطالعه 11 طرح ویژه برای نوسازی و توانمند سازی این مناطق خبر داد.
آخرین خبر از ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی
آخرین خبر از ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی
معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح 45 پروژه ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد.
وام بانک جهانی به بافت فرسوده ایران
وام بانک جهانی به بافت فرسوده ایران
در طی این برنامه موضوع همکاری مشترک دولت جمهوری اسلامی ایران و بانک جهانی در زمینه بهسازی شهری واصلاحات بخش مسکن مطرح شد.
 نوسازی بافت فرسوده مازندران
رئیس اداره نوسازی و بافت های فرسوده راه و شهرسازی مازندران گفت: دو هزار و 720 واحد مسکونی بافت فرسوده استان با استفاده از تسهیلات بانکی نوسازی شدند.
 برنامه نوسازی بافت فرسوده در سال 92
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که از سال ابتدای 84 تا پایان سال گذشته 9 هزار بافت فرسوده در کشور نوسازی شد، گفت: بر اساس برنامه امسال نیز 2500 هکتار بافت فرسوده نوسازی می‌شود.
 نوسازی 200 هزار مسکن بافت فرسوده
مدیر عامل شرکت بهسازی و نوسازی شهری اعلام کرد : امسال به دویست هزار مسکن در بافت های فرسوده شهری تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی پرداخت می شود .
 فرصتی برای احیای بافت های فرسوده
رئیس اداره نوسازی بافت های فرسوده راه و شهرسازی مازندران پرداخت تسهیلات برای بافت های فرسوده شهری در استان را فرصتی مناسب برای نوسازی و بهسازی این محدوده ها دانست.
وام 30 میلیونی نوسازی بافت فرسوده
وام 30 میلیونی نوسازی بافت فرسوده
مدیر عامل شرکت بهسازی و نوسازی شهری اعلام کرد : امسال به دویست هزارمسکن در بافت های فرسوده شهری تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی پرداخت می شود .
بدترین اتفاق برای نوسازی بافت‌ فرسوده
بدترین اتفاق برای نوسازی بافت‌ فرسوده
رییس سازمان نوسازی شهر تهران بدترین اتفاق سال 91 در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده را شوک بازار مسکن عنوان کرد و گفت: تحولاتی که در قیمت مصالح و در نتیجه هزینه تمام شده مسکن رقم خورد، موجب کندی روند نوسازی بافت‌های فرسوده در سال گذشته شد.
 نوسازی بافت فرسوده با آموزش همگانی
رئیس اداره نوسازی بافت فرسوده اداره کل راه و شهرسازی مازندران آموزش ساکنین و مدیران را در تحرک بخشی و احیاء و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری بسیار مهم دانست .
 تشکیل ادارات بافت فرسوده شهری
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته در راستای اجرائی تکالیف ماده 171 قانون بـرنامه پنجم توسعه جهت احیـاء، بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری هیاتهای عامل تشکیل شده است.
 احیای بافت فرسوده و ظرفیت اراضی شهرها
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: احیاء بافت فرسوده درون شهرها وسیله ای مناسب برای بهره برداری از ظرفیت اراضی درون شهرها است.
نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی
نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی
معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت 52 درصدی طرح عظیم بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی و اتمام 30 پروژه خبر داد.
کندی ساخت و سازهای اطراف حرم رضوی
کندی ساخت و سازهای اطراف حرم رضوی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در ساخت و سازهای حرم مطهر امام هشتم(ع) کارهای بسیار خوبی صورت پذیرفته اما از این حلقه که خارج می شوی کار بسیار کند پیش می رود.
تجمیع املاک ریزدانه بافت فرسوده
تجمیع املاک ریزدانه بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش تجمیع پلاکها در بافت فرسوده شهر تهران، گفت: تعداد پلاکهای تجمیعی از 45 پلاک در فروردین 89 به 3 هزار و 697 پلاک تا پایان بهمن ماه افزایش پیدا کرده است.
عدم ساخت مسکن مهر در بافت فرسوده
عدم ساخت مسکن مهر در بافت فرسوده
رییس سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام ساخت 32 هزار و 922 واحد مسکونی در 12 ماه سال جاری از کاهش سرعت نوسازی بافت فرسوده در سال 91 نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این در حالی است که نسبت به سال 90 بسته‌های تشویقی بیشتری به بافت اختصاص پیدا کرده است.
 نوسازی 5 هزار مسکن بافت فرسوده تهران
آمارها نشان می دهد از ابتدای روند اعطای تسهیلات نوسازی تا نیمه اسفندماه در استان تهران 87 هزار و 89 واحد مسکونی به بانک های عامل معرفی شده اند.
 ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی
رئیس اداره بافت‌های فرسوده شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی از انجام مطالعات توانمندسازی برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در سه شهر استان خراسان‌رضوی خبر داد.
افتتاح 57 هزار مسکن در بافت‌ فرسوده
افتتاح 57 هزار مسکن در بافت‌ فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تا پایان سال بیش از 57 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری افتتاح می‌شود.
 « قبلی   ۷   ۸   ۹   ۱۰   ۱۱   صفحه ۱۲ از ۲۰   ۱۳   ۱۴   ۱۵   ۱۶   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان